Concursul Road Recognition Vehicle organizat de concernul Continental in mai 2010 a fost castigat de studentii nostri care au invins in finala echipele universitatilor din Cluj Napoca, Craiova, Sibiu si Tg. Mures!

Dan ROBU, absolvent din anul 2000, doctor in Telecomunicatii din anul 2010

Roxana PAUN, sefa de promotie a specializarii de licenta "Tehnologii si Sisteme de Telecomunicatii" din anul 2010, sefa de promotie a specializarii de master "Retele de Comunicatii Digitale" din 2012

Alexandra OLTEAN KARISSON a absolvit in anul 2002.
Intre anii 2006 – 2007 lucrează ca și asistent-cercetator la Universitatea Politehnica din Bucuresti, Facultatea de Electronica,Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei la Catedra de Electronica Aplicata si Ingineria Informatiei (detasare la CERN, Geneva, Elvetia). De asemena desfasoara activitati de suport tehnic pentru electromagnetic 3D field solver software de la Ansoft Corporation (HFSS) si CST (Microwave Studio) in cadrul CERN.
Din anul 2007, Alexandra este R&D Hardware Design Engineer in cadrul CES Creative Electronic Systems, Geneva, Elvetia. http://www.ces.ch/

Vlad PETRIC a absolvit in anul 2001. Intre anii 2001 – 2006 si-a continuat studiile cu un doctorat în Computer Architecture la University of Pennsylvania din Philadelphia, SUA. A susţinut teza de doctorat cu titlul “Reno: A rename-based instruction optimizer”. Pe parcursul elaborării tezei de doctorat a publicat în lucrările celor mai importante conferinţe de arhitectura (ISCA si MICRO) trei articole ca prim autor care au fost citate de 49 de ori. În perioada 2006 – 2011 a lucrat ca inginer software la Google, New York. A contribuit la motorul principal de căutare şi la baza de date BigTable. A fost promovat la poziţia de Senior Software Engineer in 2008. Din 2011 lucrează la Spark Investment Management LLC, pe poziţia de Senior Software Architect.

Petronel  Gheorghe BÎGIOI A absolvit în 1997 Facultatea de Inginerie Electrică şi Ştiinţa Calculatoarelor Braşov, specializarea Electronică Aplicată. În 2000 – M.Sc. Networking Technologies, National University of Ireland,Galway, iar în 2005 – doctor în științe inginerești, Universitatea Transilvaniadin Brașov, coordonator prof. dr. ing. Gheorghe TOACŞE.
Evoluţia încarieră: 1998 – R&D Engineer and founder of GEES Ireland, 1999 – Engineering Manager, FotoNation Inc (after merge with GEES), 2000 – VP Engineering, FotoNation Inc, 2002 – Lecturer, ITDepartment, National University of Ireland, Galway, 2008 – VP Engineering, Tessera Inc. (after acquisition of FotoNation Inc), 2011 – General Manager& VP Engineering DigitalOptics Corporation Europe (DOC wholly ownsubsidiary of Tessera Inc) Principale realizări: 2004 – principal autor al standardelor ISO 15740, CIPA 15740 , 2007 – Premiul Academiei Române “Gheorghe Cartianu”  pentru publicația Conectivitatea camerelor digitale la rețele de date, din 2008 – Senior memberof IEEE.
Poziția actuală: din 2011 General Managerand VP of Engineering la Digital Optics Corporation Europe și din 2002 Lector universitar la Departamentul de IT din National Univeristy of Ireland, Galway

Radu Andrei ŞTEFAN  A absolvit în 2005 Facultatea de Inginerie Electrică şi ŞtiinţaCalculatoarelor Braşov, specializarea Electronică Aplicată. În 2006 master în Informatică la Facultatea de Matematică şi Informatică din Brașov, iar din 2011 este doctor în Computer Engineering la TUDelft, Delft- Olanda, cu teza:”Resource Allocation in Time-division-multiplexed Networks on Chip”.
Evoluţia în carieră: 2001 - 2004 membru în Comitetul Ştiinţific Roman pentru Olimpiadele Nationale de informatică, 2008-2010 asistent la disciplina Embedded Application Development la TUDelft, 2011 -2012 cercetător la TU Eindhoven pe domeniile Real-time embedded systems forembedded multi-core și On-chip interconnect design and on-chip-on-chip interface, 2012-  Software designer la Mapper Lithography - Delft, Olanda. A obținut 9 premii naţionale  şi internaţionale în informatică, autor/coautor  la 2 lucrări publicate în jurnale internaţionale de specialitate, 8 lucrări prezentate la conferinţe internaţionale si 2 lucrări prezentate la conferinţelocale. Acestea au fost citate în 49 articole de specialitate.